Yazıyı Paylaş

Ücretsiz izne ayrılıp göreve tekrar başlayan, yada başka bir kurumda çalışırken istifa edip farklı bir kurumda işe başlayanlar ve askerden dönen personel için KBS işlem kodu 8. Ücretsiz izin dönüşü olarak seçilir. Kişiye varsa kıst maaşı ile birlikte tam maaş ödemesi yapılır.

İndir “KBS- Görevden Ayrılan için Kıst Maaş Verme”

51.-KBS-Gorevden-Ayrilan-icin-Kist-Maas-Verme.zip – 2631 defa indirildi – 806,59 KB
16 thoughts on “Ücretsiz İzin Dönüşü Kıst Maaş Verme”
 1. Ücretsiz izindeyken GSS kesilen personelin göreve başlama tarihinden sonra hesaplanan kıst maaşta ayrıca GSS hesaplaması yapılmaktadır. Bu bağlamda personele aynı ay içerisinde iki defa GSS primi gönderilmiş oluyor. Bu durumda yapılması gereken işlemler nelerdir?

 2. Merhaba Hasip Bey

  22/06/2020 bir personelimiz ücretsiz izinden döndü. 22-30/06/2020 arası 9 gün eski katsayıdan maaş alması gerekiyor sanırım. bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim. kbs den sadece 01-14807/2020 arası 14 gün kıst yapabiliyorum

 3. Hasip Bey merhaba. Ücretsiz izinde olan personel 12 şubatta işe başlama dilekçesi verdi.SGK dan yeniden sigorta başlatma işlemlerini yaptım. KBS den de 8. basamaktan giriş bilgilerini güncelledim. Terfi bölümünden 3 gün kıst maaş ekledim.Ben bu personele sadece 3 gün kıst mı vereceğim yoksa 1 tam maaş + 3 gün kıst mı vereceğim. 0 535 609 35 15 numaram. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba. Bu şekilde benimde başıma geldi. 14 aralıkta ücretsiz iznini kesip başladı personel. KBS den 8. basamaktan bilgilerini güncelledim yalnız ne kıst ne de tam maaş yapamadım KBS den. Maliyeyi aradığımda; yapamazsınız çünkü gss primleri gönderildi onun için manuel maaş yapacaksınız dediler. Sizde durum nedir acaba merak ettim. KBS den yapabildiniz mi 8. basamaktan giriş yapınca yoksa manuel mi yaptınız?

    1. bilgi verdik yalnız maliye göreve başlama yazısı olmadan kesinlikle işlem yapmıyor. Tutar emanetteydi ama kbs üzerinden kişiye gss primi kesildiği için sistem münferit bordro yapmaya izin vermez manuel bordro yapacaksınız demişlerdi.
     Teşekkürler Hasip Bey. İlgili dönem gelince iletişime geçicem sizinle.

   1. Merhaba. Personel 15.07.2021 de başlayacak, gss primi gönderildiği için münferit yapamam maalesef. ücretsiz izinli gss primi gönderilir kısmını ücretsiz izinli diye çevirebilirim sanırım KBS den, o zaman bir sıkıntı çıkmaz sanırım. Münferit maaşı o zaman yapabilirim galiba.

    Peki bu personel 14.07.2021 de başlasa ne yapabilirim, gss primi mecburen gidecek haziran maaşında. Bir günlük kıst bordro olacak 14.07.2021 de başlayacağı için. Münferit yapamam gss primi gidecek mecburen. O zaman 1 günlük kıst ve 1 aylık tam maaşı manuel yapmak durumunda kalacağım sanırım. Galiba başka yolu yok. Manuel bordro yapmak sıkıntı değil kesinlikle, kesenekleri kısmında unutma ihtimaline karşı soruyorum. Teşekkürler.

Bir cevap yazın