Yazıyı Paylaş

Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında maaş ödeme katsayısı değiştiği için memurlara ödenen 15 Aralık – 14 Ocak ve 15 Haziran – 14 Temmuz dönemi maaşları için 14 günlük fark maaş ödemesi yapılır. Eski katsayı ile yeni katsayı arasındaki oran kadar 14 günlük fark maaş ödemesi yapılır.
14 günlük fark maaşlar ödendikten sonra 5510’a tabi personel için kesenek gönderme ve varsa ilgili emeklilik firmasına bes katkı payı ödemesi olur.
5434’e tabi personel için fark maaşlarda Sgk primi ve bes katkı payı olmaz.
Örneğin Temmuz döneminde fark maaş ödemesi yapılacaksa bir önceki ay yani Haziran dönemi seçilerek kesenek gönderme işlemi yapılır.


Ekran görüntülerini ve duyuru indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

İndir “14gunlukfarkmdyrekrangor”

FARKMAAS.zip – 1448 defa indirildi – 1.010 KB[boombox_download_button file_url=”https://uzmanmutemet.com/wp-content/uploads/2020/01/14gunlukfarkmaasvekesenek.rar” external_url=””]İndir[/boombox_download_button]

3 thoughts on “14 Günlük Fark Maaş Hesaplama ve SGK Kesenek İşlemleri”
    1. Nevzat bey 300’den fazla kişi indirmiş şuan denedim herhangi bir sıkıntı yok. Google chrome’dan deneyiniz ve ayrıca bilgisayarınızda winrar yüklü olması gerekir. Bu paylaşıma girdiğinizde ilk resme tıklarsanız resimler bile otomatik olarak açılıyor.

  1. Arkadaşlar hayırlı günler. Benim sorunum 14 günlük farkın Tekstini yükledim. Ancak bordrodaki tutarla bildirgede ki tutar aynı ama ödeme emri belgesinde 29.27 TL fazla görünüyor. Sorun ne olabilir çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın