Yazıyı Paylaş

İcra ve iflas takiplerinin durdurulması hakkında kararın yürürlüğe konulmasına, 2004 sayılı icra ve iflas kanunun 30’uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.

Salgın hastalığının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında bu kararın, yürürlüğe girdiği tarihten 30 Nisan 2020 tarihine kadar nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere; Yurt genelinde yürütülmekte olan tüm İcra ve İflas takiplerinin durdurulmasına ve gerçek çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni İcra ve İflas takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararının İcra ve infaz edilmesine karar verilmiştir.

Özetle yeni icra dosyaları açılmayacak (nafaka hariç) kesilmekte olan icra ve nafakalar’da herhangi bir ara verme durumu yoktur.
İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

[boombox_download_button file_url=”https://uzmanmutemet.com/wp-content/uploads/2020/03/icra20200322-2.pdf” external_url=””]İndir[/boombox_download_button]

5 thoughts on “İcra ve İflas Takiplerinin Durdurulması Hakkında Karar – Resmi Gazete”
  1. Devam eden icralarda durma olmayacağını hangi kelimeden yada cümleden yorulmadınız yada hangi karara istinaden acaba, “Yurt genelinde yürütülmekte olan tüm İcra ve İflas takiplerinin durdurulmasına” ve diye ikinci olaya başlamış ve yeni takip yada icra işleminin olmayacağını anlatmış

Bir cevap yazın