purple sundown sky with fluffy clouds
Yazıyı Paylaş

Sayın Üyelerimiz

1.Bildiğiniz üzere SGK kurumu tarafından 16 Mart Pazartesi günü duyuru yayınlandı. Duyuru da belirtildiği üzere SGK kurumu tarafından geriye dönük P.E.K. lerle ilgili(resen) işlem yapılacak ve KESENEK sayfasında Tahakkuk kısmında ve ilgili kurumlar tarafından MYS’den ödeme emri oluşturularak ödeme işlemi gerçekleştirilecektir. Bu yüzden işlem yapmayan kurumlar bekleyebilirsiniz SGK tarafından işlem yapıldıktan sonra sadece ödeme emri düzenleyebilirsiniz. ( Hesaplama tablosu ve MYS örneği sitemizde mevcuttur.)

2. K100-K300 hatası sistemseldir. K300 hatası satır hatasıdır. ( Eski menüden 5510 sonrası için işlem yapılırsa ve P.E.K. tutarı az ise K300 hatası alırsınız)

3. Sistemden yapmış olduğu tahakkuku silmesine rağmen hala borç kısmında gören kurumlar var ise biraz bekleyiniz sistem düzelir.

4. 5510’a tabi personelin Asıl mahiyette işlemleri yeni menüden yapılacaktır. Ayrıca 5510’a tabi personelden asgari ücretin altında kalan personel var ise yeni menüden yapılması gerekiyor. Hatta eski menüden yapan kurumlar var ise dilerse iptal edip yeni menüden de yapabilir. Yukarıda yazanlar tavsiye niteliğindedir karar siz değerleri üyelerimizindir. Bağlı bulunduğunuz SGK kurumunu arayarak teyit alabilirsiniz.

Bilgilerinize…

#k100 #k300

Bir cevap yazın