a clear sky at night
Yazıyı Paylaş

1 Temmuz itibarıyla kamuda uygulanacak mesai saati ve izinler, Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile belirlendi.

30 Haziran’da yayınlanan Cumhurbaşkanlığı genelgelerini indirmek için aşağıda linke tıklayınız. ( İdari İzinlerle ilgili genelge + Kamuda Tasarruf Tedbirleri)

İndir “Cumhurbaşkanlığı Genelgesi-İdari İzin-Covid-Tasarruf Tedbirleri”

20210630-14-resmigazetegenelge.pdf – 717 defa indirildi – 825,67 KB

Kamu kurum ve kuruluşlarında 1 Temmuz’dan itibaren alınacak tedbirlere ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre, kronik rahatsızlığı olan, 60 yaş ve üzeri çalışanlar ile gebeliğinin 24’üncü haftasından 32’nci haftasına kadarki süre içerisinde olan çalışanlar, normalleşme döneminde de idari izinli sayılmaya devam edilecek. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında yarından itibaren normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarını sürdürecek.

10 yaş altı çocuğu olan anneler artık idari izinli sayılmayacak. 1 temmuz’da iş başı yapmaları gerekmektedir.

Buna göre; 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarını sürdürecek. Sağlık Bakanlığı ile Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan; yönetici pozisyonundakiler hariç olmak üzere, 60 yaş ve üzeri çalışanlar ile gebeliğinin 24’üncü haftasından 32’nci haftasına kadarki süre içerisinde olan çalışanlar idari izinli sayılmaya devam edilecek.

#resmigazete #covid19 #10yaş #idariizin #tasarruftedbirleri #genelge #cumhurbaşlanlığı

Bir cevap yazın