Yazıyı Paylaş

Duyuruyu indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

İndir “Kamu Personeli Aile Bilgileri Bildirim Sistemi Hk. Duyuru”

Kamu-Personeli-Aile-Bilgileri-Bildirim.pdf – 555 defa indirildi – 101 KB

Bilindiği üzere, 17.01.2018 tarihli ve 83993637-020-1120 sayılı Genel Yazımızla, 16.01.2018
tarihi itibariyle Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemini (KPHYS) kullanan tüm kamu
kurumlarında çalışan memurların Aile Yardımı ve Aile Durum Bildirimlerinin E-Devlet üzerinde yer alan Kamu Personeli Aile Bildirim Sistemi (KAPBİS) üzerinden elektronik ortamda yapılmaya başlanılacağı duyurulmuş ve uygulama başlatılmıştır.


Bu defa; KPHYS üzerinden ücret ödemesi yapılan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi 4B
Sözleşmeli Personel ile Kadro Karşılığı Sözleşmeli olarak çalışan kamu personelinin Aile Yardımı ve Aile Durum Bildirimlerinin de E-Devlet üzerinde yer alan KAPBİS üzerinden elektronik olarak yapılmasına yönelik yazılım çalışması tamamlanmış olup, 15/11/2021 tarihi itibariyle KPHYS kullanan tüm kamu kurumlarında çalışan 4B Sözleşmeli Personel ile Kadro Karşılığı Sözleşmeli Personel Aile Yardımı ve Aile Durum Bildirimlerini E-Devlet’ ten elektronik ortamda vermeye başlayacaklardır.


KAPBİS uygulama kılavuzu hazırlanmış ve uygulama sayfasına eklenmiş olup, Kurumunuzun
harcama birimlerinde maaş/ücret işlemlerini yürüten personel ile Kurumunuz personelinin konu hakkında bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bilgilerini ve uygulamanın sorunsuz işleyerek maaş/ücret ödemelerinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi bakımından gereken tedbirlerin alınması hususunda gereğini önemle arz ve rica ederim.

#kapbis #aileyardımı

Bir cevap yazın