Yazıyı Paylaş

*Memur, Emekli memur, işçi ve 4B’li bütün personel ( Kamu çalışanları) temmuz maaşları 8 Temmuz’da ödenecek. Dolayısıyla mutemetlerin şimdiden maaş bilgi girişlerini yapmaları gerekir.

*Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak. Kurban bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz’u takip eden Çarşamba ve Perşembe günleri idari izin sayılacak.

*Katsayı farkları 15 Temmuz’dan sonra ödenecek. Ocak ayında ödenen refah farkının Temmuz ayında da olması yönünde henüz net bir durum yok.

*Asgari ücret oranı değişeceği için gelir vergisi istisna tutarı ve damga vergisi istisna tutarı da değişecektir.


* İşçi tediyeleri 4 Temmuz’da ödenecek.. 4 Temmuz’da açıklanacak zam oranları tediyeye yetişmediği için daha sonradan zam farkının yapılması gerekir. Zam oranlarını bekleyip tediyeyi 4 Temmuz’dan sonra ödemek yanlış bir uygulama olur. Tediyelerin kesinlikle 4 Temmuz’da ödenmesi gerekir.

*Asgari ücret, emekli ve memur zammı için artık son viraja girilirken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebat Temmuz zammının Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşeceğini belirterek, “Biz yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın aylıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83’e ulaşacaktır” dedi.

Bir cevap yazın